Kto sme

SEMIKRON je popredný výrobca výkonovej elektroniky

SEMIKRON je inovatívny rodinný podnik s dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami s viac ako 4000 zamestnancami po celom svete. Už viac ako 60 rokov vyrába SEMIKRON výkonové moduly a systémy pre globálny trh s elektronikou. Je významným dodávateľom pre mnohé odvetia priemyslu, ako napríklad riadenie motorov, energetika, obnoviteľné zdroje energie, automobilový priemysel a iné dopravné a manipulačné zariadenia. Medzinárodná sieť 28 spoločností po celom svete s výrobným zastúpením v Nemecku, na Slovensku, v Taliansku, Brazílii, Číne, USA, Francúzsku, Kórei a Indii garantuje rýchlu a rozsiahlu starostlivosť o svojich zákazníkov, čo deklaruje aj logom firmy „INNOVATION + SERVICE“.

SEMIKRON Slovensko bol založený v roku 1992 pod názvom DIOTEC v Radošine neďaleko Piešťan. V roku 1999 odkúpil tento podnik SEMIKRON Nemecko a premenoval ho na SEMIKRON Slovensko. SEMIKRON Slovensko má svoje sídlo vo Vrbovom, kde pôsobíme od roku 2001. Od svojho založenia do roku 2012 sme sa zaoberali výrobou nízkovýkonových polovodičových usmerňovačov. Od roku 2005 bol náš výrobný sortiment rozšírený o výrobu polovodičových výkonových modulov. Na základe rozšírenia výrobného portfólia sme sa stali druhým najväčším SEMIKRON výrobným podnikom a v súčastnosti zamestnávame viac ako 600 zamestnancov.

ČO ROBÍME

Naša spoločnosť je dlhoročným popredným výrobcom výkonovej polovodičovej techniky so stredným výkonom v rozsahu od 2 kW do 10 MW.

Naše produkty je možné nájsť v mnohých moderných zariadeniach, napájacích zdrojoch, v systémoch pre konverziu elektrickej energie, v meničoch vhodných pre riadenie elektrických pohonov a mnohých energeticky úsporných systémoch po celom svete.

Vďaka naším skúsenostiam a nasadeniu môžu naši zákazníci očakávať vysoký výkon a kvalitu. Naše portfólio zahŕňa až 11 600 riešení pre výkonovú elektroniku od čipov, modulov, inteligentných modulov, až po komplexné systémy so vstavaným riadením a aktívnym chladením, ktoré umožňujú naším zákazníkom ich použitie v širokom spektre aplikácií.

AKO TO ROBÍME

Práca v spoločnosti SEMIKRON znamená presadzovanie inovatívnych riešení v oblasti výkonovej elektroniky. Aby sme to podporili, snažíme sa poskytovať našim tímom čo najlepšie podmienky na postup a rast.

Zanietenie a osobná angažovanosť, ktoré naši zamestnanci do svojich výkonov vkladajú, sú odmenené nielen v peňažnej podobe, ale aj uznaním a poďakovaním za ich prínos pre spoločnosť. Toto nás motivuje a je kľúčom k dosiahnutiu vzájomného úspechu.

Zabezpečenie najlepších možných podmienok pre každého zamestnanca je predpokladom úspešného vývoja, výroby a predaja našich výrobkov. Je dôležité brať ohľad na ciele spoločnosti, ako aj na záujmy a potreby zamestnancov.

Najviac sa mi na spoločnosti SEMIKRON páčia ľudia. Všetci vám vždy ochotne pomôžu a poradia.

Martina Lucká, SEMIKRON Nemecko
Zistiť viac

Na mojej práci si naozaj cením flexibilitu, ktorú mám pri rozhodovaní. Samozrejme, nemôžem zabudnúť ani na spolupracovníkov.

Hannes Bauer, SEMIKRON Nemecko
Zistiť viac

Som veľmi hrdá, že môžem byť súčasťou jednej z popredných spoločností na trhu s polovodičmi, a tiež veľkého prispievateľa k novej čínskej energetike, ako je SEMIKRON.

Nature Zhu, SEMIKRON Čína
Zistiť viac

Práca v spoločnosti SEMIKRON sa mi páči, pretože môžem stále objavovať a učiť sa niečo nové, interne aj spolu s našimi zákazníkmi.

Chris Rice, SEMIKRON USA
Zistiť viac

ČO PONÚKAME

Zaujímavé ohodnotenie

Ponúkame spravodlivé a konkurencieschopné mzdy platené načas, prémiu udelenú a vyplácanú 2-krát v priebehu roka, príplatky pre zmenujúcich zamestnancov nad rámec Zákonníka práce.

Pracovné prostredie

Zakladáme si na príjemnom pracovnom prostredí. Snažíme sa vytvárať rodinnú atmosféru, priateľský kolektív, zabezpečiť prácu v čistých a moderných priestoroch.

Flexibilný pracovný čas

Podporujeme možnosť usporiadať si pracovný čas podľa vlastných potrieb a lepšie si zladiť prácu s osobným životom pri pozíciách, pri ktorých je to možné.

Dovolenka nad rámec Zákonníka práce

Zamestnanec má nárok na mimoriadnu dovolenku po odpracovaní určitého počtu rokov.

Zdravotná starostlivosť

Zdravie zamestnancov je jednou z našich priorít. Lekárske prehliadky zabezpečujeme priamo v spoločnosti a 2-krát ročne organizujeme Deň zdravia pre zamestnancov.

Vzdelávanie zamestnancov

Zamestnancom poskytujeme vzdelávanie založené na potrebách konkrétnych pracovných pozícií a oddelení.

Firemná doprava a príspevok na cestovné

Pre zamestnancov zabezpečujeme bezplatnú dopravu zo smerov Lipovník, Malé Ripňany a Borovce, prípadne príspevok na dopravu do zamestnania.

Stravovanie

V priestoroch našej klimatizovanej jedálne je k dispozícii 7 jedál denne, ktoré si možno vychutnať aj na vonkajšej terase. Bezplatný pitný režim je u nás samozrejmosťou.

Sociálny program

Každoročne pripravujeme zaujímavý sociálny program, organizujeme rôzne firemné akcie, kultúrne a športové aktivity.


NAŠE HODNOTY A PRINCÍPY

Budete pracovať v stabilnej medzinárodnej spoločnosti s možnosťou odborného i kariérneho rastu, v príjemnom prostredí a priateľskom kolektíve.

Sme ako jedna rodina

Sme hrdí na výsledky našej práce, pomáhame si a rešpektujeme sa navzájom.

Byť pripravený

Nevzdávame sa, snažíme sa zvyšovať si svoju odbornosť a neustále sa rozvíjať.

Ambiciózna voľba

Nebojíme sa zodpovednosti, osvojili sme si heslo: „ZVLÁDNEME TO SPOLU".


Koho hľadáme

Hľadáme predovšetkým talentovaných zamestnancov, ktorí žijú a implementujú nášho ducha „inovácií a služieb“ ako odborníci vo svojich oblastiach. Zistite viac o tom, ako začať v spoločnosti SEMIKRON Slovensko.